top of page
4th dc exco subcom.jpg
Subsidiary Committee Members of 4th DC 

Chan Hiu Suet 
(Chiu Lut Sau Memorial Secondary School)

Chan Wai Yin

(TWGHs Mrs Fung Wong Fung Ting College)

Cheung Hoi Ying
(United Christian College (Kowloon East))

Cheung Pak Yu

(King Ling College)

Chow Hon Ho Brian
(St. Paul's College)

Chu Lok Yan Polly
 
(St. Paul's Convent School)

Chui Cho Yi

(De La Salle Secondary School NT)

Lin QiaoYin
(Yan Chai Hospital Law Chan Chor Si College)

Liu Yan Chi Natalie
(
St. Paul's Co-educational College)

Lo Sin Yu

(St. Rose of Lima's College)

Ng Kwan Yi
(Helen Liang Memorial Secondary School (Shatin))

Ng Tsz Kwai Venus

(Maryknoll Convent School (Secondary Section))

Ng Yi Sum Cecilia
(St. Francis' Canossian College)

Or Man Ching
(King Ling College)

So Cheuk Wing
(Tsung Tsin Christian Academy)

So Mei Ling
(Yan Chai Hospital Law Chan Chor Si College)

Tse Ming Yan
(True Light Girls' College)

Wong Hiu Yu
(Helen Liang Memorial Secondary School (Shatin))

Yu Hiu Tung
(United Christian College (Kowloon East))

ZengWei
(Yan Chai Hospital Law Chan Chor Si College)

(In alphabetical order of English surnames)

Subsidiary Committee Members of 3rd DC 

Chan Hoi Ching 
(Heep Yunn School)

Chan Yi Ching

(Hoi Ping Chamber of Commerce Secondary School)

Cheung Wing Yu Ally
(Kellett school)

Chloe Kwok

(Heep Yunn School)

Lam Ho Ching
(Diocesan Girls' School)

Lam Hung Yi
 
(Heep Yunn School )

Leann Lo
(Marymount Secondary School)

Leung Man Yan
(Tsuen Wan Government Secondary School)

Nicole Eenan Tam

(Shatin College)

Or Ka Chun Kevin
(Shun Tak Fraternal Association Cheng Yu Tung Secondary School)
 

Poon Yi Hang
(Heep Yunn School)

Qu Haomiao
(St. Paul's Co-educational College)

Suen Ariel Hei Tung
(King George V School)

Shiu Chun Fai
(St Paul's College)

Wong Chun Kit Jacky
(Tak Sun Secondary School)

Wong Nok Lam
(Ho Fung College (Sponsored by Sik Sik Yuen))

Yeung Man Yui
(Po Leung Kuk No.1 W.H. Cheung College)

Yeung Wan Chuen
(Diocesan Girls’ School)

Zheng Cailan
(Ju Ching Chu Secondary School (Yuen Long))

Yau Yuet Sum
(Bishop Hall Jubilee School)




 

(In alphabetical order of English surnames)

da3ecde9-e34d-42d5-90a2-f2a76c8fc5bb.jpg
Subsidiary Committee Members of 2nd DC 

Chow Ka Ki

(Hoi Ping Chamber of Commerce Secondary)
 

Chu Allison Nga Man

(Li Po Chun United World College of Hong Kong)

Dai Ching Ni

(Ju Ching Chu Secondary School (Yuen Long))

Hui Yi Tung

(Bishop Hall Jubilee School)

Kwok Cheuk Yee

(Heep Yunn School)

Lin Yuen Hei

(St. Paul's Convent School)

Or Ka Chun Kevin

(STFA Cheng Yu Tung Secondary School)

Tsang Wai Chun

(Cheung Sha Wan Catholic Secondary School)
 

Tsui Ming Ho

(Lee Kau Yan Memorial School)

Wong Yi Huen

(Bishop Hall Jubilee School)

Wong Yuen Ching

(Bishop Hall Jubilee School)

Yeung Hiu Ching

(Carmel Secondary School)

(In alphabetical order of English surnames)

DC%20LOGO_edited.jpg
  • Instagram
  • Facebook
  • Whatsapp

© 2023 Dream Compassioneers.
All rights reserved.

bottom of page